Co jsme spolu zažili

Seznamovací kurz

Ve dnech 21.-23.9.2016 jsme absolvovali seznamovací kurz, který se konal na Orlíku. Velmi atraktivní a pestrý program nám připravil Mgr. Jiří Sixta a s přípravou mu pomáhaly 2 studentky střední pedagogické školy v Berouně. Ve čtvrtek 22.9. jsme vyrazili na plavbu parníkem po přehradě Orlík. Počasí nám krásně vyšlo a všichni jsme si seznamovák moc užili. Vrátili jsme se domů vyčerpaní, ale šťastní.


Olympijský běh

Dne 22.6.2016 nám paní učitelka uspořádala Olympijský běh, což byl závod na cca 800 m okolo městské hory v Berouně. Tuto trasu všichni dobře známe, jelikož jí občas běháme v rámci tělesné výchovy. S organizací nám pomáhali 3 žákyně z 8.A, které se staraly o focení, navigování a zapisování výsledných časů. Všichni jsme to zdárně zvládli, dostali jsme pamětní listy, malé odměny a první 3 z kategorie dívek i chlapců dostali také fidorkovou medaili. Fotografie můžete vidět ve fotogalerii.

Olympijský běh
Olympijský běh

Den Země

Dne 22.4.2016 jsme společně se 6.B vyrazili do přírody a naším hlavním úkolem bylo vyhledat v přírodě nějaké materiály, které dokazují, že zde žijí různé druhy živočichů. Nalezli jsme požerky, okousané listy, skořápku od malého vajíčka a mnoho stop živočichů. S sebou jsme měli také pomůcky pro odlévání těchto stop, a tak si mnozí z nás domů odnesli také více či méně povedený sádrový odlitek. Na závěr jsme si u školy opekli vuřty a užívali si pěkné počasí. 


Mamuti na Točníku

Dne 29.4.2016 jsme se vydali na hrad Točník poznávat, jak se žilo v pravěku. Na hradě jsme měli připravený program s průvodkyní, která nás provedla životem v pravěku. Poznali jsme nástroje, které si lidé v pravěku vyráběli a používali, dozvěděli jsme se, co jedli, jak si vyráběli oheň i jak si vyráběli zbraně pro lov zvířat. Program byl velice zajímavý a počasí nám přálo. Na hradě nás doprovázela také spousta zvířátek, ať už šlo o ovečky, kočičky, hradní prasátko a hlavně medvědi :-) Fotografie jsou k vidění ve fotogalerii.

Den bezpečí

Dne 10.6.2016 jsme se vydali do kempu na břehu Berounky, kde byl připraven parádní program, který organizovalo město Beroun společně se složkami integrovaného záchranného systému a autoškolou Zavadilka. Děti si zde mohli vyzkoušet, jak by se cítili pod vlivem drog, alkoholu či únavy prostřednictvím brýlí, které tyto stavy navozovaly. Dále zde byla možnost si vyzkoušet trenažér imitující autonehodu, poskytování první pomoci, hašení pomocí hasičské hadice, mohli jsme zde vidět výcvik policejního psa, přistání vrtulníku a spoustu dalších aktivit. V neposlední řadě zde bylo mnoho stánků s reklamními předměty, takže jsme si všichni odnesli domů mnoho materiálů, včetně paní učitelky, která nás s nimi bude trápit příští rok ve výchově ke zdraví :-)


Čokoládovna Šestajovice

Den dětí jsme si skvěle užili v čokoládovně Šestajovice. Každý z nás si zde vytvořil celkem 2 výrobky a třetí jsme dostali jako dárek. Mohli jsme ochutnat pravou belgickou čokoládu a odlít si z ní jednu tabulku a dozdobit si jí sušeným ovocem. Někteří z nás tyto výrobky ani nedovezli domů, jak moc chtěli ochutnat :-) jiní tyto výrobky využili jako dárek pro rodiče. Všem se nám zde moc líbilo a těšíme se na další návštěvu, tentokrát bychom mohli vyrábět svíčky ve svíčkárně.